Lesmateriaal levensbeschouwing

Islam

Eerste en tweede leerjaar

Opdracht van meester Yassine

Derde en vierde leerjaar

Opdracht van meester Yassine

Vijfde en zesde leerjaar

Opdracht van meester Yassine

Zedenleer

Eerste en tweede leerjaar

Dag allemaal,

Het schooljaar zit er bijna op... Daarom mijn allerlaatste opdrachtjes voor jullie. We hebben het dit schooljaar heel vaak over gevoelens gehad. Ik zocht nog wat leuke spelletjes en knutselopdrachtjes bij elkaar, er zit zeker iets bij dat je wel leuk zal vinden om te doen. Je mag natuurlijk ook alles doen of een paar dingetjes bijhouden voor tijdens de vakantie... dat kies je zelf! Geniet alleszins van een leuke zomervakantie en hopelijk kunnen we er volgend schooljaar weer samen invliegen in het zedenleerklasje, daar kijk ik al enorm naar uit!

juf Tineke

 

Opdracht

De gevoelensbingo

Eventjes filosoferen

Gevoelens op een stokje

Derde en vierde leerjaar

Dag allemaal,

Het schooljaar zit er bijna op... Het was een raar schooljaar waarin we elkaar heel erg lang hebben moeten missen. Velen van jullie heb ik toch nog gehoord en hebben opdrachtjes voor zedenleer gemaakt, dat heeft me veel plezier gedaan! Dit is het laatste 'taakje' voor dit schooljaar. Ga op een rustig plekje zitten waar je niet gestoord kan worden, zet eventueel zachte achtergrondmuziek op en zet je comfortabel. Denk dan eens na over die 25 vraagjes van de lijst. Het kan ook leuk zijn om je antwoorden kort te noteren en de laatste week van augustus de oefening nogmaals te doen. Dan kan je zien of je antwoorden al veranderd zijn of dat je misschien over bepaalde dingen anders nadenkt. Als je het leuk vindt, kan je de vraagjes ook eens samen met je ouders of met je familie overlopen en bespreken... Je mag ook mij jouw gedachten/ antwoorden mailen, dan denken we er samen over na. Alleszins wens ik jullie een prachtige zomervakantie toe, geniet ervan. Hopelijk kunnen we er volgend schooljaar snel weer samen invliegen in het zedenleerklasje, daar kijk ik al enorm naar uit!

juf Tineke

 

Opdracht

Eventjes filosoferen

Vijfde en zesde leerjaar

Dag allemaal,

Het schooljaar zit er bijna op... En voor de zesdeklassers de lagere schooltijd ook bijna... Het was een raar schooljaar waarin we elkaar heel erg lang hebben moeten missen. Velen van jullie heb ik toch nog gehoord (of op de speelplaats even gezien) en hebben opdrachtjes voor zedenleer gemaakt, dat heeft me veel plezier gedaan! Dit is het laatste 'taakje' voor dit schooljaar. We gaan nog eens filosoferen... Denk eens na over de filosofische vraagjes die in het gedichtje staan, kan jij (gekke) antwoorden bedenken? Wat denken jouw ouders, broer/zus, familieleden hierover? Ga er gerust met hen over in gesprek, er komen vast heel erg grappige dingen ter sprake! Kan jij ook leuke filosofische vraagjes bedenken? En het dan ook nog eens in een gedichtje gieten zoals in het voorbeeld? Stuur het me dan zeker door! @ de vijfdeklassers: Hopelijk kunnen we er volgend schooljaar snel weer samen invliegen in het zedenleerklasje, daar kijk ik al enorm naar uit! @ de zesdeklassers: Geniet van jullie vakantie, niet te veel stress voor volgend jaar hebben dat komt allemaal goed. Ik had nog zoveel leuke momenten gepland voor jullie die we nu niet hebben kunnen doen en ik ga jullie echt enorm missen volgend schooljaar! Ik hoop dat het Coronavirus snel voorbij zal zijn, daarna spreken we zeker eens af bij me thuis om gezellig wat bij te babbelen en iets lekkers te smullen/te drinken en op onze manier de 6 jaartjes zedenleer af te sluiten!  

juf Tineke

 

Opdracht

Filosoferen (gedichtjes)

Rooms Katholieke Godsdienst

Eerste en tweede leerjaar

In hetzelfde schuitje

Derde en vierde leerjaar

In hetzelfde schuitje

Vijfde en zesde leerjaar

In hetzelfde schuitje