Samen tegen armoede!
Wat een dag was dat?! De kriebels wisten niet wat hun overkwam met dat onderzoek van de minister van onderwijs.
Een bankkaart met 15 euro om de dag door te komen. Kiezen tussen een fruitje van 1 of 2 euro, kiezen tussen boterhammen met hesp (€ 1),
kaas (€ 2) of choco (€ 3) en ook voor de koek konden ze kiezen... als ze nog geld overhadden tenmiste.
Tijdens de dag moesten de kriebels ook vaste, onvoorziene kosten betalen: de leerkrachten, water en elektriciteit, schrijfgerief, ...
Had je nog geld over, kon je je nog een middagactiviteit veroorloven. Sommige kriebels hadden nog geld over op het einde van de dag en konden zo sparen.
Andere kriebels waren blut en konden geen koek meer kopen.
Een leerrijke dag om te ervaren hoe je in het echte leven ook weloverwogen keuzes moet maken...
Het eerste en het tweede leerjaar werkten verder aan een project rond armoede. Ze luisterden naar het verhaal van Robby en zijn vrienden die het thuis niet altijd even gemakkelijk hebben. Ze leerden een liedje over armoede, ze leerden dat niet alles altijd even eerlijk verloopt, ze leerden delen en ze praatten over de vooroordelen van armen en rijken.
Het derde en het vierde leerjaar werkten rond DELEN.
Ze deden onder andere toneeltjes rond huren, ruilen, delen, samen gebruiken en lenen.
Ook kregen ze enkele probleemsituaties voorgeschoteld waar ze oorzaken en oplossingen voor vonden in groep. Zo ervaarden ze de voor- en nadelen van delen.
Het vijfde en het zesde leerjaar werkten met een doorschuifsysteem. Bij juf Tamara speelden ze het spel ‘Zet een stap voorwaarts’.
Bij meester Mounir keken ze een filmpje over kinderen die in armoede leven. Ze dachten na over wat armoede is en hoe dit er kan uitzien.
Juf Ine, juf Dagmar, juf Sofie en juf Sakina zorgden voor een spel waarbij de leerlingen geld konden verdienen of verliezen. De leerlingen moesten ervoor zorgen dat ze boven de armoedegrens bleven.
De dag was zeker geslaagd! Velen konden zich een goed beeld vormen van leven in armoede.