normale lettergroottegrotere lettergroottegrootste lettergrootte
U bevindt zich hier: Vrije tijd-ToerismeCultuurCultuurbeleid

Cultuurbeleid

Cultuurbeleidsplan 2008-2013

Het gemeentelijk cultuurbeleidsplan vormt de basis van het nieuwe cultuurbeleid. Het wordt beschouwd als een vertrekpunt voor de organisatie en uitvoering van het gemeentelijk cultuurbeleid. In dit plan, dat geldt voor zes jaar, wordt de huidige culturele situatie binnen de gemeente in kaart gebracht. Tevens wordt een planning opgemaakt van wat binnen een termijn van zes jaar wenst bereikt te worden. Hieraan dient het financiële aspect gekoppeld te worden.

In 2007 werd volop gewerkt aan de totstandkoming van het lokaal geïntegreerd cultuurbeleidsplan. Het plan kan je hier raadplegen. Heel wat actoren werkten mee aan dit plan. voor het eerst werd decretaal opgelegd dat de verschillende cultuurpartners binnen een gemeente één gemeenschappelijk plan dienden op te stellen. Concreet wil dit zeggen dat zowel het cultuurcentrum, als de bib als de cultuurbeleidscoördinator samen rond de tafel zijn gaan zitten. Maar niet hebben stilgezeten! Een heel aantal inspraakinitiatieven werden opgezet om ook de Dilbeekse cultuurliefhebber een stem te geven in het cultuurbeleidsplan. Ook onze schepen voor cultuur, Willy Segers, heeft dit plan mee vorm gegeven.

De uitvoering van het plan loopt over de periode 2008-2013. Het cultuurbeleidsplan werd geïntegreerd in het strategisch meerjarenplan van de gemeente Dilbeek. Op die manier kan er op een geïntegreerde, rechtlijnige manier aan beleidsvoering gedaan worden.

1 Eurosubsidie

Met de indiening van het cultuurbeleidsplan maakt de gemeente aanspraak op de "1 eurosubsidie".  De Vlaamse overheid voorziet per gemeente die een cultuurbeleidsplan indient (dat tevens wordt goedgekeurd), een bedrag van 1 euro per inwoner voor de ondersteuning van initiatieven ter bevordering van gemeenschapsvorming. Voor de gemeente Dilbeek komt dit neer op het niet onaardig bedrag van om en bij de € 40.000.

Men kan het begrip 'gemeenschapsvorming' vanuit de volgende invalshoeken (ruim) interpreteren :

1. Het stimuleren van ontmoeting en betrokkenheid. Door meer mensen te betrekken bij een culturele organisatie leren mensen elkaar begrijpen en wordt gemeenschap gevormd.

2. Publieksverbreding en -verdieping zodat 'meer gemeenschap' bij cultuur betrokken wordt.

3. De rol van het cultuurbeleid in het verbinden van gemeenschappen, aanwezig in de gemeente en de relatie die de gemeente en de culturele sector opbouwen met deze gemeenschappen.

Mocht je dus met een idee zitten rond één of ander cultureel project waarbij gemeenschapsvorming aan bod komt, contacteer dan de cultuurbeleidscoördinator, die dan kan nagaan of er een eventuele samenwerking of ondersteuning mogelijk is.

 

 

Laatste wijziging: 25/04/2013
Gemeente Dilbeek
Gemeenteplein 1
1700 Dilbeek
Tel 02/451.68.00
E-mail: dilbeek@dilbeek.be
Copyright © 2006-2013 Dilbeek

Ontwikkeling: Semaforce
 
Volg ons op:
Facebook
Twitter